KONST / Litografier / Färglitografi 12994378
nr 1299 4378
Reiner Schwarz
(f. 1940), Tyskland
Färglitografi, "Die injektion", 1971. Signerad, numrerad 15/100, oramat löst blad. Bladets mått: 42x59 cm
Kondition: skadat blad, rivmärke
Reiner Schwarz, tysk bildkonstnär född 1940.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 6 januari 2020
kl 19:03:50
31/12 13:45:26